RRP 59.010,42 inklusive moms
Fördelar med temperering: Förbättrade sprut- och ytegenskaper, även högviskösa material kan sprutas, materialbesparing, mindre översprutning och mycket mer
Speciellt framtagen för dispersionsfärger och latexfärger
Praktisk: Byggplatsanpassad slangvinda på vagn för enkel transport
Flexibel: För inom- och utomhusbruk, enkelt anpassningsbar till alla Airless-enheter
| Article number | 2311853 |
|---|---|
| Bearbetningsbart material | lacker, grundfärger, dispersioner, fasadfärger, brandskydd, byggnadstätningar |
| Max. munstycksstorlek | 0,021" |
| Driftstryck | max. tryck 25 MPa |
| Vikt | 18 kg |
| Motoreffekt | värmeeffekt 1 300 W |
| Spänning | 230 V/50 Hz |
| Teknik | tillbehör |
| Drivning | elektrisk |
| Explosionsskydd | nej |
| Nätanslutningskabel | 4 m |
| Slang | DN10/15 m PU-mantel |
| Temperaturreglering | steglös 20–60° |
