RRP 67.543,00 inklusive moms
Fördelar med temperering: Förbättrade sprut- och ytegenskaper, även högviskösa material kan sprutas, materialbesparing, mindre översprutning och mycket mer.
Perfekt för dispersioner och fasadfärger
Dubbel aktionsradie för inom- och utomhusbruk: 30 m uppvärmd slang
Praktisk: Byggplatsanpassad slangvinda på vagn för enkel transport
| Article number | 2311854 |
|---|---|
| Bearbetningsbart material | lacker, grundfärger, dispersioner, fasadfärger, brandskydd, byggnadstätningar, limmer, tätningsmaterial |
| Max. munstycksstorlek | 0,023" |
| Driftstryck | max. tryck 25 MPa |
| Vikt | 23 kg |
| Motoreffekt | värmeeffekt 1 100 W |
| Spänning | 230 V/50 Hz |
| Teknik | tillbehör |
| Drivning | elektrisk |
| Explosionsskydd | nej |
| Nätanslutningskabel | 4 m |
| Slang | DN10/30 m PU-mantel |
| Temperaturreglering | steglös 20–60° |
