RRP 44.988,46 kr. incl. VAT
Fordele ved at opvarme materialet: Sprøjte- og overfladeegenskaberne forbedres, også højviskose materialer kan påføres, der anvendes mindre sprøjtemateriale, der er mindre overspray osv.
Ideel til dispersionsmaling og facademaling
30 m opvarmet slange
Praktisk: Stor slangetromle på vogn, der er velegnet til byggepladser og letter transporten
| Article number | 2311854 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | lakker, grundere, dispersionsmaling, facademaling, brandbeskyttelse, isolering af bygninger, lim, tætningsstoffer |
| Priskategori (kat. 1-5) | kategori 1 |
| Maks. tryk | 250 bar |
| Vægt | 23 kg |
| Netkabel | 4 m |
| Slange | DN10 / 30 m PU-kappe |
| Temperaturregulering | trinløs 20°-60° |
| Varmeeffekt | 1100 W |
| Spænding | 230 V / 50 Hz |
| Teknologi | tilbehør |
| Drift | elektrisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | nej |
