RRP 27.639,21 kr. incl. VAT
Fordele ved at opvarme materialet: Sprøjte- og overfladeegenskaberne forbedres, også materialer med høj viskositet kan påføres, der anvendes mindre sprøjtemateriale, der er mindre overspray osv.
Brugervenlig: Udviklet specielt til lakpåføring, kan monteres på alle Airless-anlæg, uanset fabrikat
Ingen trættende bevægelser på grund af den fleksible, stålarmerede DN6-slange
Fleksibel: Trinløs temperaturregulering 20° C - 60° C
Letvægt: Vejer kun 3,5 kg
| Article number | 2311852 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | lakker, grundere, lasurer, imprægnering, olie, fedt |
| Priskategori (kat. 1-5) | kategori 1 |
| Maks. tryk | 250 bar |
| Vægt | 3,5 kg |
| Netkabel | 4 m |
| Slange | DN6 / 10 m rustfrit stål |
| Temperaturregulering | trinløs 20°-60° |
| Varmeeffekt | 600 W |
| Spænding | 230 V / 50 Hz |
| Teknologi | tilbehør |
| Drift | elektrisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | nej |
