RRP 39.305,15 kr. incl. VAT
Fordele ved at opvarme materialet:
Sprøjte- og overfladeegenskaberne forbedres, også højviskose materialer kan påføres, der anvendes mindre sprøjtemateriale, der er mindre overspray osv.
Udviklet specielt til dispersions- og latexmaling
Praktisk: Slangetromle på vogn, der er velegnet til byggepladser og letter transporten
Fleksibel: Til indvendig og udvendig brug, kan monteres på alle Airless-anlæg uanset fabrikat
| Article number | 2311853 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | lakker, grundere, dispersionsmaling, facademaling, brandbeskyttelse, isolering af bygninger |
| Priskategori (kat. 1-5) | kategori 1 |
| Maks. tryk | 250 bar |
| Vægt | 18 kg |
| Netkabel | 4 m |
| Slange | DN10 / 15 m PU-kappe |
| Temperaturregulering | trinløs 20°-60° |
| Varmeeffekt | 1300 W |
| Spænding | 230 V / 50 Hz |
| Teknologi | tilbehør |
| Drift | elektrisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | nej |
