RRP 71.020,13 kr. incl. VAT
Særdeles brugervenlig membranpumpe til enhver opgave – fremragende ydelse til inden- og udendørs brug
SuperFinish 33 Plus kan forarbejde et bredt udvalg af materialer inden for mange forskellige brancher og projektstørrelser.
Med en fødemængde på 4,3 liter pr. minut er SuperFinish 33 Plus den kraftigste WAGNER membranpumpe i håndværker-segmentet.
For lang levetid, nem vedligeholdelse og minimal slitage.
Til samtidig brug af flere pistoler findes der en fordelingsadapter for tilslutning af op til tre Airless pistoler som ekstra tilbehør.
Skift fra arbejde med overbeholder til det faste ansugningssystem med fine filtermasker på et øjeblik.
Til tænd/sluk, cirkulation og sprøjtefunktion. Dette forhindrer utilsigtet tænd/sluk, mens systemet er under tryk.
Praktisk til tilslutning af yderligere udstyr, som f.eks. Wagner TempSpray.
| Article number | 2388259 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | Slipmidler, olier, fedt, primere, grundere, fillere, alkydlakker, akryllakker, dispersion, latexmaling, korrosionsbeskyttelse, brandhæmmende materiale, vævlim |
| Priskategori (kat 1-5) | kategori 2 |
| Maks. dysestørrelse | 0,033" |
| Maks. fødemængde | 4,3 l/min |
| Maks. driftstryk | 25 Mpa (250 bar) |
| Vægt | 50 kg |
| Motoreffekt | 2,2 kW |
| Spænding | 230 V / 50 Hz |
| Mulige ansugningssystemer (eventuelt med tilbehørsdele) | overbeholder, stift ansugningssystem |
| Teknologi | membranpumpe |
| Drift | elektrisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | nej |
| Vogn med to indstillinger | ja |
| Multifunktionskontakt | ja |
| Integreret stikdåse | ja |
