



To view this video, consent to marketing cookies is required. Accept cookies
To view this video, consent to marketing cookies is required. Accept cookies
To view this video, consent to marketing cookies is required. Accept cookies







The LineCart marking cart complements the battery-powered SprayPack 18V paint sprayer, turning it into a precise, easy-to-use marking system. It is robustly built, quick to set up and ensures precise, clean floor markings.
Whether on car parks, sports fields, in warehouses or on industrial sites - the robust marking cart delivers straight lines and a professional finish.
Thanks to the powerful battery technology, the system is suitable for indoor and outdoor use. LineCart makes paint sprayers even more versatile - the perfect accessory for professionals, semi-pros and ambitious DIY enthusiasts.
With the innovative SprayPack 18V cordless airless paint spray system, you are always ready for action, wherever you are. SprayPack 18V can be adapted to suit your needs: use the paint spray system as a backpack, place it on the floor or carry it in your hand. WAGNER is part of the cross-brand AMPShare cordless system from BOSCH.
effortless manoeuvring with minimal effort
compact design for maximum manoeuvrability
cordless paint sprayer can be mounted and removed in no time at all
height-adjustable gun for customised adjustment to every marking
even paint application thanks to high-quality airless technology
thanks to the airless spraying process
mobile cordless sprayer for every construction site application
| Article number | 2481970 |
|---|---|
| Processable material | Water- and solvent-based 1K & 2K marking paint, grass marking paint, Water and solvent based paints, lacquers, oils, separating agents, synthetic resin varnishes, PVC varnishes, 2-component varnishes, primers, fillers. Using additional accessories: Emulsion, latex paints, adhesives, sealants |
| Tip size, max. | 0,017“ |
| Delivery rate, max. | 0,9 l/min |
| Operating pressure | max. 110 bar, 11 MPa |
| Hose length | 7,5 m |
| Container volume | 4,7 l |
| Weight | 5,5 kg (excl. battery) |
| Height-adjustable handle | Up to 102cm |
| Height-adjustable gun holder | 5-20 cm |
| Wheel diameter | 20 cm |
| Scope of delivery | LineCart base unit, Linestriping tip 415 (697-415T), Tip holder, Tip adapter for consumer guns (2463515), SprayPack 18V base unit, High pressure hose DN4; 7.5 m, Vector Pro; 1/4"; with TradeTip 3 tip holder; 4-finger trigger, TradeTip 3 FineFinish 410, Bosch AMPShare 4Ah ProCore 18V, Bosch charger GAL40-18V |

⚠️ You have enabled advanced tracking protection in your browser. For this reason, the contact form is not displayed here. Please disable the tracking protection in your browser settings and reload the page.