"LineCart-markeringsvognen supplerer den batteridrevne malersprøjte SprayPack 18V og gør den til et præcist, brugervenligt markeringssystem. Den er robust konstrueret, hurtig at tage i brug og sikrer præcise, rene gulvmarkeringer.
Uanset om det er på parkeringspladser, sportsbaner, i lagerhaller eller på industriområder - den robuste markeringsvogn leverer lige linjer og et professionelt resultat.
Takket være den kraftige batteriteknologi er systemet velegnet til indendørs og udendørs brug. LineCart gør malersprøjter endnu mere alsidige - det perfekte tilbehør til professionelle, semi-professionelle og ambitiøse gør-det-selv-entusiaster.
Med den innovative, batteridrevne Airless-malersprøjte SprayPack 18V er du altid klar til opgaven, uanset hvor du er. SprayPack 18V kan tilpasses perfekt til dine behov: Brug malersprøjten som rygsæk, stil den på gulvet eller bær den i hånden. WAGNER er en del af det tværgående batterisystem AMPShare fra BOSCH. "
ubesværet manøvrering uden anstrengelse
kompakt design for maksimal manøvredygtighed
den batteridrevne malersprøjte kan monteres og afmonteres på ingen tid
højdejusterbar pistol til individuel tilpasning til hver afmærkning
jævn påføring af maling takket være Airless-teknologi af høj kvalitet
takket være Airless-sprøjteprocessen
mobil akku-sprøjte til alle opgaver på byggepladsen
| Article number | 2481970 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | Vand- og opløsningsmiddelholdigt 1K- og 2K-markeringsmaling, græsmarkeringsmaling, Vand- og opløsningsmiddelbaserede lakker, lakmalinger, olier, slipmidler, brandbeskyttelse, rustbeskyttelse, kunstharpikslakker, PVC-lakker, 2-komponentlakker, grundmaling, fillere. Med ekstra tilbehør: Dispersionsmaling, latexmaling, klæbemidler, tætningsstoffer |
| Dysestørrelse, maks | 0,017“ |
| Maks. fødemængde | 0,9 l/min |
| Driftstryk | max. 110 bar, 11 MPa |
| Slangelangde | 7,5 m |
| Beholdervolumen | 4,7 l |
| Vægt | 5,5 kg (ekskl. batteri) |
| Højdejusterbart håndtag | Op til 102 cm højde |
| Højdejusterbar pistolholder | 5-20 cm |
| Hjuldiameter | 20 cm |
| Leveringsomfang | LineCart basisenhed, Linestriping-dyse 415 (697-415T), Dyseholder, Dyseadapter til Consumer-pistoler (2463515), Grundmodel SprayPack 18V, HD-slange DN4; 7,5 m, Vector Pro; 1/4""; inkl. TradeTip 3-dyseholder; 4-fingeraftræk, TradeTip 3-dyse FineFinish 410, Bosch AMPShare 4Ah ProCore 18V, Bosch oplader GAL40-18V |
