LineCart-markeringsvagnen kompletterar den batteridrivna färgsprutan SprayPack 18V och gör den till ett precist, lättmanövrerat markeringssystem. Den är robust, snabb att sätta i drift och ger precisa, rena markeringar på golvet.
Oavsett om det gäller parkeringsplatser, idrottsplatser, lagerlokaler eller industriområden - den robusta markeringsvagnen ger raka linjer och ett professionellt resultat.
Tack vare den kraftfulla batteritekniken är systemet lämpligt för både inomhus- och utomhusbruk. LineCart gör sprututrustningar ännu mer mångsidiga - det perfekta tillbehöret för proffs, semi-proffs och ambitiösa DIY-entusiaster.
Med det innovativa batteridrivna Airless-färgsprutsystemet SprayPack 18V är du alltid redo att sätta igång, var du än befinner dig. SprayPack 18V kan anpassas perfekt efter dina behov: Använd färgsprutsystemet som ryggsäck, ställ det på golvet eller bär det i handen. WAGNER ingår i BOSCH:s varumärkesövergripande batterisystem AMPShare.
enkel manövrering utan ansträngning
kompakt design för maximal manövrerbarhet
sprututrustningen kan monteras och demonteras på nolltid
höjdjusterbar pistol / sprutpistol för anpassad justering till varje märkning
även färgapplicering tack vare högkvalitativ Airless-teknik
tack vare Airless-sprutprocessen
sladdlös spruta för alla byggarbetsplatstillämpningar
| Article number | 2481970 |
|---|---|
| Bearbetningsbart material | vatten- och lösningsmedelsbaserad 1K- och 2K-markeringsfärg, gräsmarkeringsfärg, Vatten- och lösningsmedelsbaserade färger, lackfärger, oljor, separationsmedel, brandskyddsfärger, rostskyddsfärger, plastfärger, PVC-lacker, 2-komponentslacker, grundfärg och filler. Med extra tillbehör: Dispersioner, latexfärger, lim, tätningsmedel |
| Max. munstycksstorlek | 0,017“ |
| Max. matarmängd | 0,9 l/min |
| Driftstryck | max. 110 bar, 11 MPa |
| Slanglangd | 7,5 m |
| Behållarvolym | 4,7 l |
| Vikt | 5,5 kg (exkl. batteri) |
| Höjdjusterbart handtag | Upp till 102 cm höjd |
| Höjdjusterbar pistolhållare | 5-20 cm |
| Hjuldiameter | 20 cm |
| I leveransen ingår | Grundenhet LineCart, Linjesmunstycke 415 (697-415T), Munstyckshållare, Munstycksadapter för pistoler / sprutpistoler (2463515), Grundenhet SprayPack 18V, Högtrycksslang DN4; 7,5 m, Vector Pro; 1/4"; inkl. TradeTip 3 munstyckshållare; med 4-finger-avtryckare TT3 FineFinish, TradeTip 3 FineFinish 410, Bosch AMPShare 4Ah ProCore 18V, Bosch laddare GAL40-18 V |
