

RRP 3,016.23 £ incl. VAT
| Article number | 276048 |
|---|---|
| MATERIALS HANDLED | Enamels, primers, varnishes, impregnations, oil-based materials, greases |
| OPERATING PRESSURE | 0.72 bar |
| WEIGHT | 15 kg |
| MOTOR OUTPUT | Turbine 5-stage |
| VOLTAGE | 230 V / 50 Hz |
| POSSIBLE SUCTION SYSTEMS (ACCESSORIES MAY BE REQUIRED) | Pressure tank |
| TECHNOLOGY | XVLP/HVLP |
| DRIVE | Electrical |
| EXPLOSION PROTECTION | No |
| DYNAMIC PRESSURE | 0.068 MPa |
| NOISE LEVEL | 75 dB(A) |
| GUNS | Cup guns with spray nozzle no. 4 /1.8 mm |
| AIR HOSE | 9.1 m |

⚠️ You have enabled advanced tracking protection in your browser. For this reason, the contact form is not displayed here. Please disable the tracking protection in your browser settings and reload the page.