RRP 146.930,00 inklusive moms
Den kraftfullaste pumpen i ProSpray-familjen passar till och med för airless sprutspackel och är därmed den perfekta allroundutrustningen.
Mer kraft: Förstärkt sugeffekt genom djupt liggande insugsventil
Dubbelt så snabb: Parallellt arbete med två pistoler möjligt
Innovativa ProSpray-produktegenskaper: Tippbar vagn – färgbyte utan verktyg och mycket mer.
| Article number | 2308264 |
|---|---|
| Bearbetningsbart material | lacker, grundfärger, oljor, fetter, dispersioner, fasadfärger, brandskydd, byggnadstätningar, puts, spackel |
| Max. munstycksstorlek | 0,039" |
| Max. munstycksstorlek vid 2 pistoler | 0,026" |
| Max. matarmängd | 5,0 l/min |
| Driftstryck | 22,1 MPa |
| Vikt | 50 kg |
| Motoreffekt | 2,185 kW |
| Spänning | 230 V/50 Hz |
| Sugsystemsmöjligheter (ev. tillbehörsdel krävs) | stelt sugsystem |
| Teknik | kolvpump |
| Drivning | elektrisk |
| Explosionsskydd | nej |
