RRP 97.865,88 kr. incl. VAT
Den højestydende pumpe i ProSpray-familien kan endda bruges til Airless-sprøjtespartling og er derfor et perfekt allround anlæg.
Mere kraft: Øget ansugning på grund af det lavt placerede indsugningsventil
Dobbelt så hurtigt: To pistoler kan anvendes på samme tid
Innovative ProSpray produktegenskaber: Vipbar vogn – skift af farver uden brug af værktøj – osv.
| Article number | 2308264 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | lakker, grundere, olie, fedt, dispersionsmaling, facademaling, brandbeskyttelse, tætning af bygninger, puds, spartelmasse |
| Priskategori (kat. 1-5) | kategori 3 |
| Maks. dysestørrelse | 0,039" |
| Maks. dysestørrelse ved 2 pistoler | 0,026" |
| Maks. fødemængde | 5,0 l/min |
| Driftstryk | 221 bar |
| Vægt | 50 kg |
| Spænding | 230 V / 50 Hz |
| Mulige ansugningssystemer (eventuelt med tilbehørsdele) | stift ansugningssystem |
| Teknologi | membranpumpe |
| Drift | elektrisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | nej |
