RRP 23.335,48 inklusive moms
Alla fördelar med en kompakt membranpump kombinerad i en robust enhet – det är SuperFinish 21 Pro. Spraypack är perfekt för applicering av färger, grundfärger, glasyrer, impregnering, oljor och fetter för medelstora projekt. Med extra tillbehör kan SuperFinish 21 Plus också användas som dispersionsutrustning. Inlopps- och utloppsventilen kan enkelt och snabbt bytas ut direkt på byggarbetsplatsen. Arbetsavbrott är därmed minimal, samtidigt som servicekostnaderna förblir låga. Den kompakta designen är också fördelaktig, eftersom det inte krävs stort lagringsutrymme krävs för transport.
Membranpump - extra underhållssnål och extra lång livslängd med mycket jämn sprutstråle
Underhållssnål - borstlös motor och lätt utbytbara slitdelar
Enkel rengöring - låg förbrukning av rengöringsmedel tack vare små tvärsnitt i utrustningen
Hög ytprestanda vid hög arbetshastighet tack vare Airless sprutprocess
Membranpump – lågpulserande drift för jämn sprutning, lång livslängd och lågt underhåll
Perfekt utrustad för målningsarbete – inkl. 3,7-liters toppbehållare och högkvalitativ Vector Pro Airless-pistol med TT3 FineFinish-munstycke
| Article number | 2437312 |
|---|---|
| Bearbetningsbart material | Vatten- och lösningsmedelshaltiga lacker, lackfärger, oljor, släppmedel, brandskyddsfärger, rostskyddsfärger, plastfärger, PVC-lacker, 2-komponentslacker, grundfärg, filler. Med extra tillbehör: Dispersioner, latexfärger, lim, tätningsmedel |
| Max. munstycksstorlek | 0,021" |
| Max. matarmängd | 2,1 l/min |
| Driftstryck | 20,7 Mpa |
| Vikt | 23,6 kg |
| Motoreffekt | 0,9 kW |
| Spänning | 230-240 V AC, 50 Hz |
| Teknik | membranpump |
| Drivning | elektrisk |
| Explosionsskydd | nej |
| Slanglangd | 7,5 m |
