RRP 15.543,10 kr. incl. VAT
Alle fordelene ved en kompakt membranpumpe forenet i en robust enhed – det får du med SuperFinish 21 Pro. Spraypack er perfekt til mellemstore projekter til påføring af lakker, grundere, lasurer, imprægnering, olier og fedt. Med ekstra tilbehør kan SuperFinish 21 Plus også bruges som dispersionsanlæg. Indsugnings- og udblæsningsventilen kan nemt og hurtigt udskiftes direkte på byggepladsen. Nedetiden er således minimal, mens serviceomkostningerne forbliver lave. Det kompakte design er også fordelagtigt, da der kun kræves lidt opbevaringsplads til transport.
Membranpumpe – næsten vedligeholdelsesfri, med lang levetid og meget jævn sprøjtestråle
Næsten vedligeholdelsesfri – kulløs motor og sliddele, der er lette at udskifte
Nem rengøring – lavt forbrug af rengøringsmidler på grund af udstyrets lille diameter
Høj arealydelse ved høj arbejdshastighed med Airless-sprøjteteknik
Membranpumpeteknologi – næsten pulsationsfri drift for jævn sprøjtestråle, lang levetid og minimal vedligeholdelse
Perfekt udstyret til lakeringsarbejde – inkl. 3,7-liters overbeholder og førsteklasses Airless-sprøjtepistol Vector Pro med TT3 FineFinish-dyse
| Article number | 2437312 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | Vand- og opløsningsmiddelbaserede lakker, lakmalinger, olier, slipmidler, brandbeskyttelse, rustbeskyttelse, kunstharpikslakker, PVC-lakker, 2-komponentlakker, grundmaling, fillere. Med ekstra tilbehør: Dispersionsmaling, latexmaling, klæbemidler, tætningsstoffer |
| Maks. dysestørrelse | 0,021" |
| Maks. fødemængde | 2,1 l/min |
| Driftstryk | 20,7 Mpa |
| Vægt | 23,6 kg |
| Motoreffekt | 0,9 kW |
| Spænding | 230-240 V AC, 50 Hz |
| Teknologi | Membranpumpe |
| Drift | elektrisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | nej |
| Slangelangde | 7,5 m |
