RRP 1.179,95 inklusive moms
Det kompakta FineCoat-systemet W 100 är särskilt lämpat för fönster, staket, möbler etc. Sönderdelningseffekten ger en täckande färgpåläggning och en exakt bearbetning av materialen – oavsett om det handlar om lack, lasyr eller träskyddsmedel. Så uppnår du en snabb och perfekt färgpåläggning oavsett vilken situation eller riktning du arbetar i, även på horisontella ytor och ytor ovanför huvudet.
Högsta finfördelning för ett jämnt, täckande färgskikt i bara ett arbetssteg.
Delbar pistol för snabbt byte av pistoltillsats och enkelrengöring.
Luftmanteln som omger sprutstrålen minskar arbetet med maskering.
Färgstrålen kan ställas in på tre sätt och anpassas till det aktuella objektet.
Steglös reglering av färgmängden för noggranna arbeten.
| Article number | 2361507 |
|---|---|
| Material | Lack & glasyr |
| Projektets storlek | litet - medium |
| Kapacitet | 5 m² på 12 min |
| Färgmängd | steglöst reglerbar, 0 – 110 ml/min |
| Sönderdelningseffekt | 65 W |
| Effekt | 280 W |
| Max. viskositet | 90 DIN-sec |
| Behållarens volym | 800 ml |