RRP 77.304,25 kr. incl. VAT
Med WAGNER PlastCoat 1030-snekkepumpen kan alle opgaver i forbindelse med påføring af puds håndteres effektivt: Pudsning (fin- og dekorationspuds, pudsgrunder), belægning (porebetonbelægning, spartelmasse), limning/armering (indvendig puds, lim-, armerings- og flisemørtel), spartling og fugning (væg-, fuge- og rammefugemørtel) og spartling (isolerings- og spartelmasse). Der kan også påføres flydende træflis, akustikbelægning, sprayspartelmasse og bitumenforsegling samt grove materialer med en kornstørrelse på op til 6 mm.
lav slitage og lav vedligeholdelse til pålidelig og skånsom påføring af tunge materialer
skånsom materialetilførsel gennem statoren via slangen til sprøjtelansen og perfekt forstøvning med trykluft
overskueligt kontrolpanel, tænd og sluk via lansen og enkel fjernelse af statoren
20 m transporthøjdeog 40 m transportradius, materialer op til kornstørrelse 6 mm kan behandles
store dæk, børsteløs DC-motor og holdbar mørtelslange
alle materialebærende dele er fremstillet af rengøringsvenligt materiale, og statoren fjernes automatisk, så pumpen nemt kan kobles fra sugesystemet.
| Article number | 2361588 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | Puds, spartelmasse |
| Vægt | 58 kg |
| Motoreffekt | 2.2 kW |
| Spænding | 230 V / 50Hz |
| Driftstryk | Max. 4 MPa |
| Maks. fødemængde | 10 - 15 l/min |
| Maks. løftehøjde | 20 m |
| Maks. højtryksslangelængde | 40 m |
| Maks. kornstørrelse | 6 mm |
| Teknologi | Snekkepumpe |
| Drift | elektrisk |
