RRP 716,95 inklusive moms
Det kompakta färgsprutan W125 är därför en perfekt start i sprutmålningens värld för nybörjare. Det lämpar sig särskilt för arbete med lacker, lasyrer, träskyddsmedel och grundfärg vid mindre projekt inomhus och utomhus. Den är lätt att arbeta med tack vare katt den är lätt och kompakt storlek Inställningsmöjligheter gör den enkel att användag. Sprutstrålen har tre olika lägen, horisontellt, vertikalt och punktsprutning. Oavsett vad som ska göras i huset, renovera gamla möbler, måla om en träbänk eller måla ett trästaket –med färgsprutan W125 är du rustad på bästa sätt.
För alla tunnflytande lösningsmedels- och vattenbaserade material som t.ex. lacker, lasyrer, träskyddsmedel, grundfärger och oljor
För mindre projekt som t.ex. staket, möbler och garageportar
Högsta finfördelning för ett jämnt, täckande färgskikt i bara ett arbetssteg
Luftmanteln som omger sprutstrålen minskar arbetet med maskering
Färgstrålen kan ställas in på tre sätt och anpassas till det aktuella objektet
Steglös reglering av färgmängden för noggranna arbeiten
Kompakt storlek och låg vikt för enkel användning
Enkel att ställa in för rätt användande – perfekt som förstagångsmaskin
Enkel rengöring tack vare delbar sprutpistol
| Article number | 2409303 |
|---|---|
| Material | Lack & glasyr |
| Projektets storlek | litet - medium |
| Kapacitet | 5 m² på 10 min |
| Färgmängd | steglöst reglerbar, 0 – 150 ml/min |
| Sönderdelningseffekt | 65 W |
| Effekt | 350 W |
| Max. viskositet | 100 DIN-sec |
| Behållarens volym | 600 ml |