RRP 1.047,95 inklusive moms
Sprutmålningssystemet W 150 för lacker och lasyrer passar utmärkt för hemmaprojekt. W 150 är det optimala verktyget för alla dina projekt, allt från fullständig målning av växthuset eller trädgårdsstaketet till underhåll eller uppfräschning av stolarna. Den kontaktlösa påföringen av lack, lasyr eller träskyddsmedel ger en jämn och heltäckande yta. Dessutom målar du svåråtkomliga ställen som t.ex. alla skrymslen i rottingmöbler utan problem – det sparar inte bara tid utan även nerver! Gamla möbler, staket eller träplankor får ny glans och en fräsch look på ett professionellt och snabbt sätt. Så kan var och en förverkliga sina individuella och kreativa färgdrömmar.
Sprutstrålen med tre olika lägen, horisontellt, vertikalt och punktsprutning, gör arbetet bekvämt. Tack vare det unika Click&Paint-systemet är det en barnlek att byta färg eftersom alternativa pistoltillsatser helt enkelt klickas fast och dessutom står stadigt med hjälp av den utfällbara stativfoten.
För alla olika projekt i ditt hem hittar du naturligtvis också passande tillbehör från WAGNER i ditt byggvaruhus eller på vår webbsida.
För alla tunnflytande lösningsmedels- och vattenbaserade material som t.ex. lacker, lasyrer,träskyddsmedel, grundfärger och oljor
För mindre till medelstora projekt som t.ex. staket, insynsskydd och möbler
Kompakt och lätt sprutaggregat· Högsta finfördelning för ett jämnt, täckande färgskikt i bara ett arbetssteg.
Delbar pistol för snabbt byte av pistoltillsats och enkel rengöring.
Luftmanteln som omger sprutstrålen minskar arbetet med maskering.
Färgstrålen kan ställas in på tre sätt och anpassas till det aktuella objektet.
Steglös reglering av färgmängden för noggranna arbeten.
| Article number | 2359328 |
|---|---|
| Material | Lack & glasyr |
| Projektets storlek | litet - medium |
| Kapacitet | 5 m² på 10 min |
| Färgmängd | 0 - 140 ml/min |
| Sönderdelningseffekt | 70 W |
| Effekt | 300 W |
| Max. viskositet | 100 DIN-sec |
| Behållarens volym | 600 ml |