RRP 15.621,24 kr. incl. VAT
Økonomisk: Den kompakte opbygning gør pumpen let at rengøre og reducerer brugen af opløsningsmidler
Næsten pulsationsfri, derfor perfekt til brug i lavtryksområder
Pålidelig dobbeltmembranpumpeteknik, der sikrer høj fødemængde
Egnet til anvendelse i eksplosionstruede områder
Zip 52 fås med hus i aluminium (2301832), rustfrit stål (2301836) eller acetal (2301837).
| Article number | 2301832 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | lakker, grundere, lasurer, imprægneringsmidler, olie, fedt |
| Priskategori (kat. 1-5) | kategori 1 |
| Maks. fødemængde | 52 l/min |
| Vægt | 3,8 kg |
| Mulige ansugningssystemer (eventuelt med tilbehørsdele) | fleksibelt ansugningssystem |
| Teknologi | dobbeltmembranpumpe |
| Drift | pneumatisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | ja |
| Luftindgangstryk | 1-8 bar |
| Maks. materialetryk | 8 bar |
| Maks. sugehøjde | 4,9 m |
| Maks. kornstørrelse | 2 mm |
| Lydtrykniveau (50 cyklusser/min) | 76 dB(A) |
| Driftstemperatur | 4-90° |
| Tryklufttilslutning | 1/4" |
| Materialetilslutninger | 1/2" |
| Udvekslingsforhold | 1:1 |
