RRP 23.452,80 inklusive moms
| Article number | 2301832 |
|---|---|
| Bearbetningsbart material | lacker, grundfärger, lasyrer, impregneringar, oljor, fetter |
| Max. matarmängd | 52 l/min |
| Driftstryck | 8 MPa |
| Vikt | 3,8 kg |
| Sugsystemsmöjligheter (ev. tillbehörsdel krävs) | flexibelt sugsystem |
| Teknik | dubbelmembranpump |
| Drivning | pneumatisk |
| Explosionsskydd | ja |
| Luftingångstryck | 0,1–0,8 MPa |
| Max. materialtryck | 0,8 MPa |
| Max. sughöjd | 4,9 m |
| Max. partikelstorlek | 2 mm |
| Ljudnivå (50 cykler/min) | 76 dB(A) |
| Arbetstemperatur | 4–90° |
| Tryckluftsanslutning | 1/4" |
| Materialanslutningar | 1/2" |
| Utväxlingsförhållande | 1:1 |
