RRP 55.017,50 kr. incl. VAT
Fleksibel: Brug overholderen til små opgaver, eller brug direkte ansugning fra originalbeholderen til store opgaver
Ved brug af overbeholder: På grund af den enkle rengøring er hyppig farveudskiftning ikke noget problem
Enestående dobbeltmembranteknologi: Perfekt egnet til UV- og fugtfølsomme samt forblandede 2K-materialer
Egnet til anvendelse i eksplosionstruede områder
| Article number | 322112 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | lakker, grundere, lasurer, imprægneringsmidler, olie, fedt |
| Priskategori (kat. 1-5) | kategori 2 |
| Maks. dysestørrelse | 0,023" |
| Maks. fødemængde | ved 120 bar2,0 l/min |
| Maks. driftsovertryk | 250 bar |
| Vægt | 23 kg |
| Mulige ansugningssystemer (eventuelt med tilbehørsdele) | overbeholder, stift/fleksibelt ansugningssystem |
| Teknologi | dobbeltmembranpumpe |
| Drift | pneumatisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | ja |
| Udvekslingsforhold | 40:1 |
| Volumenflow pr. dobbeltslag | 10 cm3 |
| Volumenflow (200 dobbeltslag) | 2,0 l/min |
