RRP 97.865,88 kr. incl. VAT
Den lavtliggende indsugningsventil gør ProSpray 3.39 til den mest kraftfulde WAGNER Airless stempelpumpe i ProSpray-familien. ProSpray 3.39 behandler mange materialer på store byggepladser, f.eks. vandfortyndbare og opløsningsmiddelbaserede malinger og lakker, tokomponente belægningsmaterialer, emulsioner, latexmalinger, slipmidler, olier, grundere, primere og fillers. ProSpray 3.39er det perfekte startværktøj.
For særlig nem betjening er Airless-sprøjten udstyret med IntelliSync, som muliggør Bluetooth-forbindelse til SprayManager-appen. Det gør det muligt at styre og administrere enheden via en smartphone. WAGNERs Airless stempelpumpe er udstyret med mange innovative ProSpray-produktfunktioner som f.eks. hurtigt udskifteligt farvetrin for nem service og kortere responstid, digitalt DigiTrac Control-display, automatisk smøring, kulløs motor, stort højtryksfilter og meget mere. Det gør ProSpray 3.39 vedligeholdelsesfri og særdeles nem at betjene.
*Bemærk: Produktet kan også bruges uden appen.
- Høj områdedækning ved høj arbejdshastighed
- robust og driftssikker med god sugeevne
- forbinder enheden og SprayManager-appen via Bluetooth og gør det muligt at bruge praktiske applikationer som f.eks. ProStart, som tilpasser maskinen perfekt til materialet, TipAware, som viser den aktuelle dysestatus, og andre nyttige værktøjer som servicepåmindelser, flåde- og ordrestyring og meget mere.
- inkl. stift ansugningssystem og AG 19 sprøjtepistol
- ventiludløser, kulløs motor og højdejusterbar vogn med dæk, der er egnet til byggepladser
- automatisk oliering og Digi-Trac-Control System (behandler maskindata, forbrugsværdier, driftstider osv. digitalt)
- med en lavtliggende indsugningsventil og et flow på 5 liter
- let tilgængeligt højtryksfilter og hurtigt udskifteligt farvetrin
| Article number | 2420185 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | Sprayfiller. Med ekstra tilbehør: Vandbaserede og opløsningsmiddelbaserede malinger, lakfarver, olier, slipmidler, kunstharpiksmalinger, PVC-malinger, 2-komponentmalinger, grunder, spartelmasse, brandbeskyttelsesmalinger, rustbeskyttelsesmalinger, dispersion, latexmalinger, klæbemidler, fugemasser, facademaling, tagbelægninger, gulvbelægninger, silikoneharpiksmaling, bygningsforsegling og bitumen |
| Maks. dysestørrelse | 0,039" |
| Maks. fødemængde | 5,0 l/min |
| Driftstryk | 221 bar |
| Vægt | 50 kg |
| Spænding | 230 V / 50 Hz |
| Teknologi | membranpumpe |
| Drift | elektrisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | nej |
| Connective | ja |
