RRP 50.821,25 kr. incl. VAT
WAGNER ProSpray 3.25 Connect er en af de første Bluetooth-opkoblede Airless-malersprøjter på markedet. Enheden kan nemt forbindes og styres med SprayManager-appen* via Bluetooth. Den digitale støtte gør det nemt at indstille enheden til det rigtige tryk. Andre fordele som aktuelt dyseslid, servicepåmindelser og meget mere kan udnyttes optimalt. Malersprøjten er ideelt udstyret til mellemstore emulsions- og limeopgaver. Med ekstra tilbehør kan man også behandle vandfortyndbare og opløsningsmiddelbaserede malinger, 2K-belægninger, slipmidler, olier, primere og fyldstoffer.
Airless-malersprøjten er også en ideel ledsager i vanskeligt terræn takket være dens byggepladskompatible dæk. Robuste pakninger, ventiludløser, kulløs motor og automatisk oliering garanterer drift med lav vedligeholdelse. En anden typisk ProSpray-produktfunktion er det digitale DigiTrac Control-display, som kan bruges til at aflæse og behandle maskindata, forbrugsværdier, driftstider og meget mere.
*Bemærk: Produktet kan også bruges uden appen.
Høj områdedækning ved høj arbejdshastighed
- robust og driftssikker med god sugeevne
- forbinder enheden og SprayManager-appen via Bluetooth og gør det muligt at bruge praktiske applikationer som f.eks. ProStart, som tilpasser maskinen perfekt til materialet, TipAware, som viser den aktuelle dysestatus, og andre nyttige værktøjer som servicepåmindelser, flåde- og ordrestyring og meget mere.
- inkl. fleksibelt ansugningssystem og 15 m lang højtryksslange
- ventiludløser, kulløs motor og højdejusterbar vogn med dæk, der er egnet til byggepladser
- automatisk oliering og Digi-Trac-Control System (behandler maskindata, forbrugsværdier, driftstider osv. digitalt)
- let tilgængeligt højtryksfilter
| Article number | 2420182 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | Vandbaserede og opløsningsmiddelbaserede malinger, lakmalinger, olier, slipmidler, kunstharpiksmalinger, PVC-malinger, 2-komponentmalinger, primer, filler, brandbeskyttelsesmalinger, rustbeskyttelsesmalinger, dispersion, latexmalinger, klæbemidler, fugemasser, facademaling, tagbelægninger, gulvbelægninger, silikoneharpiksmaling |
| Maks. dysestørrelse | 0,027" |
| Maks. fødemængde | 2,6 l/min |
| Driftstryk maks. | 221 bar |
| Vægt | 27,4 kg |
| Spænding | 230 V / 50 Hz |
| Teknologi | stempelpumpe |
| Drift | elektrisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | nej |
| Connectable | ja |
