RRP 72.440,52 kr. incl. VAT
WAGNER ProSpray 3.31 Connect Airless-sprøjteanlæget løfter sprøjtning til nye højder. Takket være IntelliSync kan enheden nemt forbindes til SprayManager-appen* via Bluetooth. Det betyder, at vigtige anlægsindstillinger kan styres via appen, og at andre vigtige oplysninger nemt kan aflæses. ProSpray 3.31 Connect er ideel til store emulsionsprojekter som f.eks. nybyggeri eller renovering. Sprøjteanlægget er optimeret til påføring af emulsions- og latexmaling. Med ekstra tilbehør kan man også behandle vandfortyndbare og opløsningsmiddelbaserede malinger, 2K-belægninger, slipmidler, olier, primere og fyldstoffer.
ProSpray-produktfunktioner som robuste pakninger, ventiludløser, kulløs motor, vipbar vogn og automatisk smøring garanterer drift med lav vedligeholdelse. Det digitale display DigiTrac Control, som kan bruges til at aflæse og behandle maskindata, forbrugsværdier, driftstider og meget mere, gør WAGNERs Airless stempelpumpe særligt brugervenlig.
*Bemærk: Produktet kan også bruges uden appen.
- til et ensartet sprøjtebillede med minimal sprøjtetåge, selv ved lavt tryk
- let, holdbar og særlig ergonomisk
- problemfri drift direkte fra den originale beholder
- etablerer Bluetooth-forbindelse mellem sprøjten og SprayManager-appen
- vedligeholdelsesfri og pålidelig
- tryk blot på en knap for at smøre stemplerne og beskytte pakningerne
- forhindrer tilstopning med maling, er let tilgængeligt og nemt at rengøre
- behandler maskindata, digitale forbrugsværdier, driftstider og meget mere via SprayManager-appen; slow motion-funktion; og frekvensrensning til problemfri drift og hurtig rengøring
- til hurtig udskiftning af beholdere
| Article number | 2420184 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | lakker, grundere, olie, fedt, dispersionsmaling, facademaling, brandbeskyttelse, tætning af bygninger |
| Maks. dysestørrelse | 0,032" |
| Maks. fødemængde | 3,8 l/min |
| Driftstryk | 221 bar |
| Vægt | 43,5 kg |
| Spænding | 230 V / 50 Hz |
| Teknologi | membranpumpe |
| Drift | elektrisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | nej |
| Connective | ja |
