

| Article number | 2353393 |
|---|---|
| MATERIALS HANDLED | Enamels, primers, varnishes, impregnations, oil-based materials, greases |
| PRICE CATEGORY (CAT. 1-5) | Category 2 |
| MAX. NOZZLE SIZE | 0.023" |
| MAX. DELIVERY RATE | 2.6 l/min |
| OPERATING PRESSURE | 25 Mpa |
| WEIGHT on SKID | 26 kg |
| WEIGHT on cart | MAX. 29 kg |
| MOTOR OUTPUT | 1.3 kw |
| VOLTAGE | 110 V |
| POSSIBLE SUCTION SYSTEMS (ACCESSORIES MAY BE REQUIRED) | Hopper, rigid suction system |
| TECHNOLOGY | Diaphragm pump |
| DRIVE | Electrical |
| EXPLOSION PROTECTION | No |
| MAX. PRESSURE | 250 bar |

⚠️ You have enabled advanced tracking protection in your browser. For this reason, the contact form is not displayed here. Please disable the tracking protection in your browser settings and reload the page.