RRP 95.953,90 inklusive moms
Membranpump för varje projekt - enastående prestanda för inomhus och utomhusbruk. Det finns mer information här.
SuperFinish 33 Pro kan bearbeta ett brett urval av material och serva en mängd olika branscher och projektstorlekar.
Med en matarmängd på 4,3 liter pr. minut är SuperFinish 33 Pro den mest kraftfulla WAGNER membranpump i hantverkssegmentet.
För en lång livslängd, lätt underhåll och lågt slitage.
För samtidig användning av flera pistoler finns en fördelningsadapter för anslutning av upp till tre Airless pistoler som extra tillbehör.
| Article number | 2388260 |
|---|---|
| Bearbetningsbart material | Skydsmedel, oljor, fett, strykningsfärger, grundfärger,- fyllningsmaterial, alkydlacker, akryllacker, dispersions- och latexfärger, korrosionsskydd, brandskyddsfärg, lim |
| Max. munstycksstorlek | 0,033" |
| Max. matarmängd | 4,3 l/min |
| Driftstryck | 25 Mpa |
| Vikt | 43 kg |
| Motoreffekt | 2,2 kW |
| Spänning | 230 V / 50 Hz |
| Sugsystemsmöjligheter (ev. tillbehörsdel krävs) | flexibel |
| Teknik | membranpump |
| Drivning | elektrisk |
| Explosionsskydd | nej |
| Två-lägen vagn | nej |
| Multifunktionsbrytare | nej |
| Integrerat eluttag | nej |
