RRP 63.912,15 kr. incl. VAT
Membranpumpe til enhver opgave – fremragende ydelse til inden- og udendørs brug
SuperFinish 33 Pro kan forarbejde et bredt udvalg af materialer inden for mange forskellige brancher og projektstørrelser.
Med en fødemængde på 4,3 liter pr. minut er SuperFinish 33 Pro den kraftigste WAGNER membranpumpe i håndværker-segmentet.
For lang levetid, nem vedligeholdelse og minimal slitage.
| Article number | 2388260 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | Slipmidler, olier, fedt, primere, grundere, fillere, alkydlakker, akryllakker, dispersion, latexmaling, korrosionsbeskyttelse, brandhæmmende materiale, vævlim |
| Maks. dysestørrelse | 0,033" |
| Maks. fødemængde | 4,3 l/min |
| Driftstryk maks. | 25 Mpa (250 bar) |
| Vægt | 43 kg |
| Motoreffekt | 2,2 kW |
| Spænding | 230 V / 50 Hz |
| Mulige ansugningssystemer (eventuelt med tilbehørsdele) | fleksibelt |
| Teknologi | membranpumpe |
| Drift | elektrisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | nej |
| Vogn med to indstillinger | nej |
| Multifunktionskontakt | nej |
| Integreret stikdåse | nej |
