Power Steamer 915 E är en multifunktionell ångrengörare med 18 tillbehör som kan användas för att rengöra många områden och ytor i huset, inklusive badrum, kök och golv. Den tar också bort envis smuts från grillar, trädgårdsmöbler, bilar och mer runt huset. Det eliminerar upp till 99,9 % av bakterier och virus med ren ånga. Det är mycket enkelt att växla mellan användningsområden tack vare hjul och ett vikbart handtag. De små tillbehören kan förvaras i det integrerade förvaringsfacket och städas därför snabbt och smart undan.
Ångrengöraren levereras med 18 olika tillbehör som kan hantera nästan alla rengöringsuppgifter. Dit räknas:
Avlägsnar upp till 99,9 % av alla bakterier och virus.
Med 18 tillbehör för grundlig rengöring på alla ytor.
Med ren vattenånga utan kemiska tillsatser.
Kan också användas som tapetnedångare med den medföljande plattan.
| Article number | 2452622 |
|---|---|
| Kabellängd | 2,5 m |
| Tankvolym | 1,2 l |
| Tryck | 3,5 bar |
| Ångtid | ca 40 min |
| Uppvärmningstid | ca 7 min |
| Effekt | 1 500 W |
| Vikt | 5,6 kg |
| Slanglängd | 3 m |