Power Steamer 915 E er en multifunktionel damprenser med 18 tilbehørsdele, der kan bruges til rengøring af diverse områder og overflader i huset, herunder badeværelser, køkkener og gulve. Udendørs kan den bruges til at fjerne genstridigt snavs fra grill, havemøbler, biler og meget mere.
Den fjerner op til 99,9% bakterier og vira med ren vanddamp. Hjulene og det foldbare håndtag gør det meget nemt at skifte mellem anvendelsesområderne. De små tilbehørsdele kan opbevares i det integrerede rum. Så er de altid er lige ved hånden.
Damprenseren leveres med 18 forskellige tilbehørsdele, der klarer næsten enhver rengøringsopgave. Blandt andet:
Fjerner op til 99,9 % af alle bakterier og vira.
18 tilbehørsdele til grundig rensning af alle overflader.
Ren vanddamp, uden kemiske tilsætninger.
Kan ved hjælp af den medfølgende plade også anvendes som tapetafdamper.
| Article number | 2452622 |
|---|---|
| Kabellængde | 2,5 m |
| Tankkapacitet | 1,2 l |
| Tryk | 3,5 bar |
| Damptid | ca. 40 min |
| Opvarmningstid | ca. 7 min |
| Strømforbrug | 1500 W |
| Vægt | 5,6 kg |
| Slangelængde | 3 m |