RRP 19.273,19 kr. incl. VAT
ProSpray 3.20 er en gennemprøvet stempelpumpe, som WAGNER tilbyder til håndværkere som introduktion til Airless-sprøjteteknikken. Effektiv og professionel.
Airless-sprøjteanlæg ProSpray 3.20 er en del af den robuste ProSpray-familie. Den gennemprøvede stempelpumpeteknik er kendetegnet ved gennemtænkt materialetransport og lav slitage. PS 3.20 er kompakt, og på byggepladsen kan man arbejde ubesværet, uden at blive træt i armene. Særligt velegnet til mellemstore projekter med fx indendørs dispersionsmaling (væg- og loftmaling). Ved brug af en overbeholder (5 l) er det også muligt at påføre lakker og lasurer. Nu kan du drage fordel af moderne teknik og en god sammenhæng mellem pris og ydelse. Professionel. Profitabel. ProSpray.
Længere levetid med innovativ HEA-lavtryk-Airless-teknologi og optimal kontrol over sprøjtetrykket
Giver en blød sprøjtestråle og op til 55 % mindre sprøjtetåge
Optimal opbevaring af slangen
Høj driftssikkerhed og let at bruge Efter et tryk med fingeren er indgangsventilen fri igen.
Let ansugning direkte fra originalbeholderen
Til mellemstore projekter, perfekt til indendørs væg- og loftmaling
Let betjening og et begrænset antal indstillingsmuligheder gør det nemt af bruge sprøjteanlægget. HEA-manometeret giver optimal kontrol over og indstilling af trykområdet.
| Article number | 2412438 |
|---|---|
| Materiale, der kan forarbejdes | Vand- og opløsningsmiddelholdige lakker, lakfarver, olier, slipmidler, alkydlakker, PVC-lakker, 2-K-lakker, grundere, fillere, brandhæmmende materiale, rustbeskyttelse, dispersioner, latexmaling, vævklæbere, forseglingsmidler |
| Maksimal dysestørrelse | 0,021“ |
| Maksimal fødemængde | 2,0 l/min |
| Fødemængde ved 120 bar | 1,6 l/min |
| Maksimalt driftstryk | 20,7 MPa |
| Vægt | 13,6 kg |
| Motoreffekt | 1 kW |
| Spænding | 230V/50Hz |
| Mulige ansugningssystemer (eventuelt med tilbehørsdele) | fleksibelt |
| Teknologi | stempelpumpe |
| Drev | elektrisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | nej |
| Multifunktionskontakt | nej |
| Indbygget stikkontakt | nej |
| Ventiludløser | ja |
| Maksimal slangelængde | 30 m |
