RRP 13.231,43 kr. incl. VAT
HEA ProTip dysen giver op til 55% mindre sprøjtetåge samt længere levetid på pumpen på grund af det reducerede sprøjtetryk.
Mærkbart lettere påføring takket være den bløde sprøjtestråle, som giver maksimal kontrol.
Airless sprøjteanlægget suger materialet direkte fra bøtte eller spand.
| Article number | 2401275 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | dispersioner, facade- og latexmaling, slipmidler, olier, fedt, lasurer, bejdser, imprægneringsmidler, primere, grundere, fillere, alkydlakker, akryllakker |
| Maks. dysestørrelse | 0,019“ |
| Maks. volumenstrøm | 1,9 l/min |
| Maks. volumenstrøm (ved 120 bar) | 1,6 l/min |
| Maks. driftstryk | 20,7 MPa (207 bar) |
| Vægt | 23 kg |
| Motoreffekt | 0,8 kW |
| Spænding | 230 V / 50 Hz |
| Teknologi | stempelpumpe |
| Drift | elektrisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | nej |
