RRP 5.173,42 € inklusive moms
Snabb att använda tack vare minimal uppvärmningstid - den innovativa Flash Boil-tekniken innebär att SteamForce Speed Pro ångborttagare för tapeter är klar att användas på mindre än 4 minuter. Två praktiska plattstorlekar ingår: en liten för trånga ytor och en större för effektivt arbete på stora ytor. Tack vare den höga prestandan kan flera lager tapet avlägsnas enkelt och utan att lämna några rester.
SteamForce Speed Pro klarar belastningar på upp till 150 kg och kan enkelt användas som ett steg för att ta bort högre tapeter. Tack vare den flexibla 5 m långa slangen ökar arbetsradien och behovet av att flytta apparaten minimeras. Vattentanken kan enkelt tas bort för påfyllning. Alla delar kan bekvämt förvaras i ång tapetborttagaren för att spara utrymme. Det finns ett stort fällbart bärhandtag och två infällda handtag på sidan för transport.
Snabbt klar för användning - Flash Boil-tekniken värmer vattnet på mindre än fyra minuter
Mångsidig - två olika ångplattor för optimal anpassning till alla ytor
Effektivt arbete - stor aktionsradie tack vare 5 m slang och enkel påfyllning med löstagbar vattentank
Smart förvaring - ångplattor, slang och nätkabel förvaras i enheten
Enkel transport - infällbart bärhandtag och två sidohandtag
Kraftfull - löser effektivt upp tapeter, även flera lager
Ingen förbehandling krävs - även små partiklar kan avlägsnas fullständig utan rengöringsmedel
Mycket lätt att underhålla - med utbytbart värmeelement
| Article number | 2418213 |
|---|---|
| Uppvärmningstid | 3,5 min |
| Ångtid max. | 68 min |
| Behållarvolym | 5,1 l |
| Belastning trappsteg | 150 kg |
| Spänning | 230 V |
| Effekt/värmekapacitet max. | 2 750 W |
| Ångplattornas storlek | 321 × 242 mm resp. 150 × 75 mm |
| Nätkabelns längd | 5 m |
| Slanglängd | 5 m |
| Vikt | 7,5 kg |
