




To view this video, consent to marketing cookies is required. Accept cookies
To view this video, consent to marketing cookies is required. Accept cookies







RRP 89.99 £ incl. VAT
Compared to applying fence treatment with a brush or pump sprayer, the WAGNER Fence & Decking Sprayer is the quickest, easiest way to coat fences, sheds, decking or garden furniture. With the Fence & Decking Sprayer you can spray a fence panel in under 2 minutes. The large 1400ml pot means you can keep spraying for longer and the turbine has a shoulder strap for easy movability. Achieve a superior quality coverage for better surface protection, to bring life back to your garden.
such as garden furniture, fences, sheds, deckings
ensures precise painting
can be adapted perfectly to the object to be painted
for convenient, effortless paint application
| Article number | 2369472 |
|---|---|
| Project size | small - medium |
| Surface coverage | 5 m² in 9 min. |
| Paint flow rate | fully adjustable, 0-120 ml/min |
| Atomisation power | 110 W |
| Power consumption | 460 W |
| Max. viscosity | 170 DIN-sec |
| Tank capacity | 1400 ml |
| Hose length | 1.8 m |

⚠️ You have enabled advanced tracking protection in your browser. For this reason, the contact form is not displayed here. Please disable the tracking protection in your browser settings and reload the page.