RRP 297,95 inklusive moms
FURNO 100 är perfekt för alla kreativa självtillverkare, hobbybakare och små jobb i och runt huset. Med de två temperaturnivåerna 230 ° C och 360 ° C kan ett brett spektrum av projekt genomföras. Förutom borttagning av färg är den också lämplig för gjutning, matlagning och bakning, hantverk och mycket mer - en riktig allrounder. Pistolen erbjuder tre positioner för perfekt balans och komfort när du arbetar. Den utfällbara tråden är perfekt för handsfree-arbete och stiftpositionen är idealisk för mer exakt arbete. Säkerheten säkerställs genom en termisk avstängningsmekanism.
| Article number | 2398546 |
|---|---|
| Temperaturinställningar | 230°C / 360°C |
| Fläktinställningar | 2 |
| Särskild utrustning | - |
| Temperatursteg | 2 |
| Luftmängd | 100 och 150 l/min |
| Effekt | 350 W |
| Sladdlängd | 1,8 m |
| Spänning | 220 - 240V ~ |