RRP 25.419,95 kr. incl. VAT
Perfekt finish: Den helt særlige Airless-lakeringsdyse giver dit arbejde en flot finish
Perfekt anlæg at start med: Stor ydelse til små penge
Kompakt og let: Perfekt til mindre lakeringsopgaver
Ansugning direkte fra originalbeholderen: Velegnet til materialer med lav og mellemhøj viskositet
Egnet til anvendelse i eksplosionstruede områder
| Article number | 2309804 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | lakker, grundere, lasurer, imprægnering |
| Priskategori (kat. 1-5) | kategori 1 |
| Maks. dysestørrelse | ved 150 bar 0,013" |
| Maks. fødemængde | ved 120 bar 0,9 l/min |
| Vægt | 9 kg |
| Mulige ansugningssystemer (eventuelt med tilbehørsdele) | stift ansugningssystem |
| Teknologi | stempelpumpe |
| Drift | pneumatisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | ja |
| Udvekslingsforhold | 40:1 |
| Volumenflow pr. dobbeltslag | 15cm³ |
| Volumenflow (60 dobbeltslag) | 0,9 l/min |
| Volumen ved frit løb, maks. | 2,7 l/min |
| Maks. driftsovertryk | 250 bar |
| Luftindgangstryk | 65 bar |
| Luftforbrug pr. dobbeltslag ved 6 bar | 3,9 l/min |
| Lydniveau ved 6 bar Luftindgangstryk | 74 db(A) |
