RRP 35.733,40 kr. incl. VAT
Med AirCoat-teknologi: Særlig fin forstøvning for perfekt finish
Kompakt og let: Perfekt til mindre lakeringsopgaver
Fleksibel: Brug overholderen til små opgaver, og brug direkte ansugning fra originalbeholderen til større opgaver
Egnet til anvendelse i eksplosionstruede områder
FineFinish 20-30 S (AC) fås som ekstraudstyr som en firebenet model (2309802).
| Article number | 2309799 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | lakker, grundere, lasurer, imprægnering |
| Priskategori (kat. 1-5) | kategori 1 |
| Maks. dysestørrelse | ved 150 bar: 0,019 |
| Maks. Fødemængde | ved 120 bar 1,8 l/min |
| Maks. driftsovertryk | 160 bar |
| Vægt | 11kg |
| Mulige ansugningssystemer (eventuelt med tilbehørsdele) | fast ansugningssystem/overbeholder |
| Drift | pneumatisk |
| Teknologi | stempelpumpe |
| Eksplosionsbeskyttelse | ja |
| Udvekslingsforhold | 20:1 |
| Volumenflow pr. dobbeltslag | 30cm³ |
| Volumenflow (60 dobbeltslag) | 1,8 l/min |
| Volumen ved frit løb, maks | 9,8 l/min |
| Luftindgangstryk | 8 bar |
| Luftforbrug pr. dobbeltslag ved 6 bar | 3,9 l/min |
| Lydniveau ved 6 bar Luftindgangstryk | 74 db(A) |
| Maks. dysestørrelse ved 150 bar | 0,019" |
