RRP 40.582,40 kr. incl. VAT
Fleksibel på grund af dens opbygning i moduler: Standardudførelse med firbensstander, mobil vogn, med overbeholder til små opgaver eller med vægbeslag til stationær brug
Aldrig mere isdannelse ved konstant brug: IceBreaker-motor
Meget økonomisk: Arbejder også ved lavt luftindgangstryk på > 1 bar
Egnet til anvendelse i eksplosionstruede områder
Wildcat 18-40 (AC) fås med fire ben (366126), med øverste tank (366127) eller på en trolley (366125).
| Article number | 366127 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | lakker, grundere, lasurer, imprægnering, olie, fedt |
| Priskategori (kat. 1-5) | kategori 1 |
| Maks. dysestørrelse | ved 150 bar 0,024" |
| Maks. fødemængde | ved 120 bar 2,4 l/min |
| Maks. Driftsovertryk | 144 bar |
| Vægt | 15 kg |
| Mulige ansugningssystemer (eventuelt med tilbehørsdele) | overbeholder, stift/fleksibelt ansugningssystem |
| Drift | pneumatisk |
| Teknologi | stempelpumpe |
| Eksplosionsbeskyttelse | ja |
| Udvekslingsforhold | 18:1 |
| Volumenflow pr. dobbeltslag | 40cm3 |
| Volumenflow (60 dobbeltslag) | 2,4 l/min |
| Volumen ved frit løb, maks. | 18,0 l/min |
| Luftindgangstryk | 8 bar |
| Luftforbrug pr. dobbeltslag ved 6 bar | 5,3 ml/min |
| Lydniveau ved 6 bar Luftindgangstryk | 74 db(A) |
| Maks. dysestørrelse ved 150 bar | 0,019" |
