

Lightweight: just 17.9 kg
Innovative ProSpray product features: steering, information and control directly on the device - piston oiled at the touch of a button - inlet valve pusher for high operating reliability - and more.
| Article number | 2308259 |
|---|---|
| MATERIALS HANDLED | Enamels, primers, oils, greases, emulsions, facade paints |
| PRICE CATEGORY (CAT. 1-5) | Category 2 |
| MAX. NOZZLE SIZE | 0.027" |
| MAX. DELIVERY RATE | 2.6 l/min |
| OPERATING PRESSURE | 22.1 MPa |
| WEIGHT | 17.9 kg |
| MOTOR OUTPUT | 1.1 kW |
| VOLTAGE | 230 V / 50 Hz |
| POSSIBLE SUCTION SYSTEMS (ACCESSORIES MAY BE REQUIRED) | flexible suction system |
| TECHNOLOGY | Piston pump |
| DRIVE | Electrical |
| EXPLOSION PROTECTION | No |

⚠️ You have enabled advanced tracking protection in your browser. For this reason, the contact form is not displayed here. Please disable the tracking protection in your browser settings and reload the page.