RRP 661,95 inklusive moms
Lös upp tapeter bekvämt och miljövänligt – det utmärker tapetnedångaren SteamForce från WAGNER. Utnyttja kraften från vattenångan för att enkelt lösa upp tapeter utan kemiska tillsatser. Den 3,7 meter långa värmeisolerade slangen ger stor räckvidd och säkert arbete. En lång ångtid gör det möjligt att bearbeta stora ytor utan avbrott. Den lätta och behändiga ångplattan gör arbetet bekvämt. Tack vare Cool-Touch-designen och ett genomtänkt ventilsystem arbetar du alltid på den säkra sidan. Särskilt för hårt sittande tapeter märks det hur snabbt arbetet går.
Den medföljande lilla ångplattan underlättar arbetet på svåråtkomliga ställen och ger ett professionellt resultat. Det ingår också en skapa som gör tapetnedtagningen ännu enklare.
Lös upp gamla tapeter snabbt och enkelt med vattenånga
För användning på väggar och i tak Produktegenskaper
100% miljövänlig, inga kemiska tillsatser behövs
Stor räckvidd med 3,7m lång slang
Säkert arbete tack vare värmeisolerad slang och genomtänkt ventilsystem
Nedångning av stora ytor utan avbrott tack vare långa ångtider
Dubbelväggig ribbdesign hindrar behållarens utsida från att bli för varm
Jämn ångfördelning på väggen
Ingår liten ångplatta och spackel
| Article number | 2404466 |
|---|---|
| Ångtid | max. 70 min |
| Behållarvolym | 4 l |
| Strömförbrukning | 2.000 W |
| Luftslangens längd | 3,7 m |
| Storlek stor ångplatta | 280 x 200 mm |
| Storlek liten ångplatta | 150 x 75 mm |
| Storlek (B x H x D) | 32,2 x 22 x 30,9 cm |
| Vikt | 2,4 kg |