RRP 472,95 kr. incl. VAT
Praktisk og miljøvenlig tapetfjernelse - det er det, som SteamForce damptapetfjerneren fra WAGNER står for. Brug dampens kraft til nem fjernelse af tapet uden kemiske tilsætningsstoffer. Den 3,7 m lange varmeisolerede slange garanterer en stor arbejdsradius og sikkerhed. En lang damptid gør det muligt at arbejde på store områder uden pauser. Den lette og praktiske dampplade gør det muligt at arbejde uden træthed. Takket være Cool-Touch-designet og et gennemtænkt ventilsystem arbejder du altid på den sikre side. Den høje arbejdshastighed er særlig tydelig, når du fjerner genstridigt tapet.
Den medfølgende lille dampplade gør det lettere at arbejde på svært tilgængelige steder og sikrer et professionelt resultat. Derudover får du en spatel, der gør tapetskiftet endnu nemmere.
Hurtig og nem fjernelse af gammelt tapet med vanddamp
Til brug på vægge og lofter
100% miljøvenlig, ingen kemiske tilsætningsstoffer er nødvendige
Lang rækkevidde med 3,7 m lang slange
Sikker arbejde takket være varmeisoleret slange og sofistikeret ventilsystem
Lange damptider gør det muligt at dampe store områder uden pauser
Dobbeltvægget ribbet design sikrer lav udetemperatur i beholderen
Jævn fordeling af damp på væggen
Inkl. lille dampskål og spatel
| Article number | 2404466 |
|---|---|
| Damptid | max. 70 min. |
| Beholdervolumen | 4 l |
| Effektforbrug | 2.000 W |
| Slangelængde | 3,7 m |
| Størrelse stor dampplade | 280 x 200 mm |
| Størrelse lille dampskive | 150 x 75 mm |
| Størrelse (B x H x D) | 32,2 x 22 x 30,9 |
| Vægt | 2,4 kg |