RRP 43.752,90 kr. incl. VAT
Den højestydende AirCoat-stempelpumpe i vores produktsortiment
Tilbydes også som Airless-model
Aldrig mere isdannelse ved konstant brug: IceBreaker-motor
Vedligeholdelsesvenlige detaljer: hurtigt skift mellem farver, drejelig indsugningsslange osv.
Egnet til anvendelse i eksplosionstruede områder
Puma 28-40 (AC) kan fås som ekstraudstyr på vogn (367167).
| Article number | 367168 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | lakker, grundere, lasurer, imprægnering, olie, fedt |
| Priskategori (kat. 1-5) | kategori 2 |
| Maks. dysestørrelse | ved 150 bar 0,023" |
| Maks. fødemængde | ved 120 bar 2,4 l/min |
| Maks. Driftsovertryk | 22,4 MPa |
| Vægt | 16 kg |
| Mulige ansugningssystemer (eventuelt med tilbehørsdele) | stivt/fleksibelt ansugningssystem |
| Teknologi | stempelpumpe |
| Træk | pneumatisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | ja |
| Udvekslingsforhold | 28:1 |
| Volumenflow pr. dobbeltslag | 40cm3 |
| Volumenflow (60 dobbeltslag) | 2,4l/min |
| Volumen ved frit løb, maks. | 18,0l/min |
| Luftindgangstryk | 8 bar |
| Luftforbrug pr. dobbeltslag ved 6 bar | 8,3 l/(min |
| Lydniveau ved 6 bar Luftindgangstryk | 74 db(A) |
