RRP 108.123,38 kr. incl. VAT
Pålidelig og med lang levetid: med den nye Hydrastroke-teknologi nedsættes driftstemperaturen betydeligt, og det øger levetiden
Det nye hydraulikdesign er inspireret af minedrift og luftfart og stiller høje krav til stempelpumpens arbejds- og fødemængde
Konstant og høj ydeevne, når der skal påføres tunge og højviskose materialer som bitumen og sprøjtespartel på store flader
Høj ydeevne og perfekte overflader også med lange slanger
Alsidig og robust og velegnet til avanceret brug på byggepladser
Maksimal brugervenlighed på grund af enkel betjening
| Article number | 2371029 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | Brandhæmmende materiale, korrosions-beskyttelse, vævlim, Airless sprøjtespartling, Tætning af bygninger (maling med bitumen, tykfilmsmaling) |
| Priskategori (kat. 1-5) | kategori 3 |
| Dysestørrelse maks. | 0.043“ |
| Driftstryk maks. | 250 bar, 25 MPa |
| Fødemængde maks. | 7.6 l/min |
| Viskositet maks. | 65.000 mPas |
| Vægt | 81kg |
| Motoreffekt | 4.1 kW |
| Spænding | 230 V / 50 Hz |
| Mulige ansugningssystemer (eventuelt med tilbehørsdele) | stift ansugningssystem |
| Teknologi | Stempelpumpe |
| Drift | benzindreven |
| Eksplosionsbeskyttelse | nej |
