RRP 9.454,48 inklusive moms
Den sladdlösa färgsprutan FinishControl 4000 18V imponerar med sin obegränsade rörelsefrihet för målning av mindre föremål, reparations- och renoveringsarbeten. Med StandardSpray-sprutfästet är FinishControl 4000 18V den perfekta partnern för applicering av alla vattenlösliga och lösningsmedelshaltiga standardlacker. Batteriernas utmärkta värmehantering i kombination med den borstlösa motorn säkerställer förbättrad drifttid, längre livslängd och optimal sprutprestanda.
WAGNER är en del av det varumärkesöverskridande batterisystemet AMPShare från BOSCH. (Observera: Batteri och laddare ingår inte i leveransen)
XVLP-sprutning med hög luftvolym och lågt lufttryck (upp till 0,2 bar) för fin materialsönderdelning och perfekta ytor
StandardSpray pistoltillsats - behaglig att arbeta med tack vare den låga spraydimman och den kompakta, extra lätta konstruktionen
4,1 mm Visco-munstycke för en hög arbetshastighet
Borstlös, hållbar turbin för tyst arbete och minskat underhåll
Variabel reglering av material och luftmängd - för perfekt anpassning till det valda sprutmaterialet
Inställbar färgstråle - för perfekt anpassning till objektet
Filtervarningslampa - indikerar när filtret behöver bytas ut
AMPShare gemensamt batterisystem - många verktyg från många professionella märken kan kombineras, helt kompatibelt med 18 V verktyg från Bosch sedan 2008
| Article number | 2453687 |
|---|---|
| Bearbetningsbart material | Alla vattenlösliga och lösningsmedelshaltiga standardlacker. Med andra tillbehör är den också lämplig för grundningar, lasyrer, impregneringar ochvanligt förekommande interiörfärg. |
| Driftstryck | 0,2 bar |
| Vikt | 1,3 kg (exkl. batteri) |
| Motoreffekt | 370 W |
| Teknik | XVLP/HVLP |
| Drivning | elektrisk |
| Explosionsskydd | nej |
| Behållarvolym | 1.000 ml |
