RRP 42.943,86 kr. incl. VAT
Airless-basismodel til lakering af emner op til 800 m²
Enkelt at håndtere og let at betjene: Multifunktionskontakt garanterer øget sikkerhed. Det er kun muligt at tænde og slukke enheden, når den er i trykløs tilstand.
Højere ydeevne på grund af vedligeholdelsesfri motor
FineFinish-lakering med overbeholder og den specielle FineFinish-dyse
| Article number | 2341492 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | Lakker, grundere, lasurer, imprægnering, olier, fedt |
| Maks. dysestørrelse | 0,023" |
| Maks. fødemængde | 2,6 l/min |
| Driftstryk | 250 bar |
| Vægt | fra 26 kg (afhængigt af udstyr) |
| Motoreffekt | 1,3 kW |
| Spænding | 230 V / 50 Hz |
| Mulige ansugningssystemer (eventuelt med tilbehørsdele) | overbeholder, stift ansugningssystem |
| Teknologi | membranpumpe |
| Drift | elektrisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | nej |
