RRP 8.738,18 kr. incl. VAT
Den batteridrevne malersprøjte FinishControl 4000 18V imponerer med sin ubegrænsede bevægelsesfrihed til maling af mindre genstande samt reparations- og renoveringsarbejde. Med StandardSpray-sprøjteforsatsen er FinishControl 4000 18V den ideelle partner til påføring af alle opløsningsmiddelholdige og vandbaserede standardlakker. Batteriernes fremragende termostyring i kombination med den kulløse motor sikrer forbedret driftstid, længere levetid og optimal forstøvningsydelse.
WAGNER er en del af AMPShare-batterisystemet fra BOSCH.
XVLP-sprøjteteknik med høj luftvolumen og lavt lufttryk (op til 0,2 bar) for fin materialeforstøvning og perfekte overflader
Sprøjtepistol StandardSpray – behagelig at arbejde med p.g.a. minimal sprøjtetåge og kompakt, ekstra let konstruktion
4,1 mm Visco-dyse til en høj arbejdshastighed
Kulløs, robust turbine til støjsvag drift og minimal vedligeholdelse
Variabel regulering af materiale- og luftmængden, så det passer perfekt til sprøjtematerialet
Indstillelig materialestråle – kan tilpasses perfekt til objektet
Filteradvarselslys – viser, når filteret skal udskiftes
Fælles batterisystem AMPShare – meget værktøj fra mange professionelle mærker kan kombineres, fuldt kompatibelt med 18V-værktøj fra Bosch siden 2008
| Article number | 2453688 |
|---|---|
| Materialer, der kan forarbejdes | Alle opløsningsmiddelholdige og vandbaserede standardlakker. Med ekstra tilbehør også egnet til grundere, lasurer, imprægneringsmidler og dispersionsmaling. |
| Driftstryk maks. | 0,2 bar |
| Vægt | 1,9 kg (inkl. batteri) |
| Motoreffekt | 370 W |
| Teknologi | XVLP/HVLP |
| Drift | elektrisk |
| Eksplosionsbeskyttelse | nej |
| Beholdervolumen | 1.000 ml |
